Zväčšenie pier

Zväčšenie pier je veľmi obľúbený zákrok. Na našej klinike ho vykonávame najčastejšie pomocou lipofilingu. To znamená že pred zväčšením pier sa pacientke odoberie tuk - môže to byť spojené aj s liposukciou. Tento je následne aplikovaný do pier. Zväčšenie pier týmto spôsobom je obzvlášť vhodné kvôli pôvodu výplňového materiálu, keďže ten pochádza priamo z tela pacientky. Ďalšou možnosťou, ako dosiahnuť zväčšenie pier je aplikácia kyseliny hyalurónovej.

Úprava hornej pery - povytiahnutie

V niektorých prípadoch je potrebné povytiahnuť strednú časť hornej pery – hlavne pri vrodenej dlhej alebo poklesnutej hornej pery. Rez je po zhojení prakticky neviditeľný.

Vysunutie červene pier

Hrúbku červene hornej aj dolnej pery možno rozšíriť jej operačným vysunutím. Rezy sú vedené v červeni a v sliznici pery a po zhojení sú neviditeľné.

Vstrebateľné materiály

Najčastejšie používame kyselinu hyaluronovú. Do pier sa vpravuje pomocou tenkej ihličky. Zákrok sa vykonáva obvykle v lokálnom znecitlivení. Výsledný tvar a veľkosť pery je vecou dohody medzi lekárom a klientom. Nie je však okamžitý. Pera po aplikácii materiálu ihneď opuchne, a jej okolie zružovie. Môže vzniknúť aj krvný výron, ktorý sa prejavuje modrinou .Známky opuchu miznú asi po 48 hodinách, modriny však môžu pretrvávať i 5 dní. Materiál je vstrebateľný .Začína sa postupne vstrebávať po 4-5 týždňoch ,mizne do 3-9 mesiacov v závislosti od miesta aplikácie. Zo vstrebateľných implantátov používame ešte Remake, ide o látku polyetylénglykol-di akrylát ( PEG ), indikácie jej použitia sú rovnaké ako pri kyseline hyaluronovej, efekt však vydrží až 3 krát dlhšie.

Nevstrebateľné materiály, mikroimplantáty.

Sú založené na báze polymetylmetaakrylátov, ktoré sa v tele nerozkladajú. Ich objem vpravený do pery definitívne pretrváva. Pera sa nimi tvaruje a vyplňuje, efekt je trvalý. Pre veľmi vysoké riziko komplikácií ich u nás nepoužívame.