Odstraňovanie kožných útvarov

Na našej klinike máme 2 najmodernejšie laserové prístroje - Frakčný CO2 laser Mixto SX slim evolution a 532 nm KTP laser ARC Nuvolas. Laser LightSheer XC, ktorý tiež vlastníme je určený na trvalú epiláciu a nie je vhodný na dermatochirurgické zákroky.

Obidva tieto lasery sa dajú veľmi dobre použiť na odstránenie niektorých kožných útvarov, výrastkov, pigmentových škvŕn a cievok. Viac o odstraňovaní cievok a pigmentových škvŕn nájdete pod heslom cievny laser ARC Nuvolas.

Odstraňovaie rôznych kožných útvarov laserom spočíva v ich kontrolovanom tepelnom poškodení a evaporácii. Takýmto spôsobom sa dajú a môžu odstraňovať len útvary, pri ktorých nie je pochybnosť o ich neškodnosti. Nie je to vhodná metóda na odstraňovanie podozrivých - hlavne pigmentových útvarov, keďže tieto je potrebné chirurgicky odstrániť a odoslať na histologické vyšetrenie za účelom vyšetrenia pod mikroskopom.

Po odstránení útvaru laserom nie je možné tento vyšetriť, keďže došlo k jeho odpareniu. Po zákroku ostáva malá jazvička, ktorá sa do cca pol roka odfarbí a pôsobí ako malá škvrna vo farbe okolitej kože. Častý mýtus je , že laserom sa dá niečo odstrániť bez jaziev, toto nie je možné, jazvy po takomto ošetrení sú však veľmi málo badateľné - niekedy až ťažko detekovateľné.

Odstránenie kožných útvarov väčšinou prebieha v lokálnom znecitlivení a je úplne bezbolestné, niekedy pri veľmi malých útvaroch je možné ich odstrániť aj bez znecitlivenia.

Môže sa stať, že sa nepodarí laserom odstrániť celý útvar a ostávajúca časť môže opäť rásť. Vtedy je potrebné zopakovať toto ošetrenie alebo pristúpiť k radikálnejšiemu chirurgickému odstráneniu.

Častá obava pacientov z možosti poškodenia kožných útvarov laserom a ich možnej premene na rakovinu kože nie je na mieste, je dokázané, že k takýmto zmenám nedochádza.

V prípade záujmu o využitie ponuky LASEROVEJ MEDICÍNY nás kontaktujte na telefónnom čísle 0918 277 207 alebo 0911 232 405.