Obriezka mužská

Ide o zákrok vykonávaný zo zdravotných, estetických alebo náboženských dôvodov. Po úspešne prevedenej mužskej obriezke sa znižuje pravdepodobnosť zápalov žaluďa penisu u muža a tým prispieva k výraznému zmenšeniu problémov partnerky (časté mykózy u žien môžu byť spôsobované opakovanou infekciou od partnera), znižuje sa riziko rakoviny penisu a vo všeobecnosti nie sú známe nijaké negatívne efekty tohto výkonu.

Obriezku mužskú vykonávame v lokálnej anestéze (na znecitlivenie používame krém EMLA, jeho použitie je úplne nebolestivé a umožňuje úplne nebolestivé injekčné podanie lokálnej anestézy) pri tlmení pacienta (používame krátkodobé tlmiace prostriedky, ktoré úplne eliminujú stres a často spôsobia, že si pacient zákrok nepamätá).

Pri mužskej obriezke odstraňujeme prebytočnú predkožku, zo zdravotných (zúžená predkožka s nemožnosťou pretiahnutia cez žaluď) alebo iných dôvodov (estetické, náboženské…). Rez vedieme 7-10 mm od zaluda, pri bližších umiestneniach sa horšie hoja rany.

Po uplnom zhojení obriezky, čo je asi 4 týždne po operácii, nemáte žiadne obmedzenia, dovtedy sa treba zdržať pohlavného styku a dbať na zvýšenú hygienu. Používame vstrebateľný šicí materiál, netreba stehy vyberať. Kontrola je podľa stavu, normálne týždeň po operácii.

Pred obriezkou potrebujeme základné krvné vyšetrenie, vieme Vam ho spraviť aj u nas na konzultacii.