Pokožka (dracula terapia, mesoterapia)

Pôsobením vonkajších faktorov (napr. slnečné žiarenie), vnútorných faktorov (fajčenie, zlá žibvotospráva) a veku dochádza k zhoršeniu kvality pokožky – hlavne na odkrytých miestach na tele – tvár, ruky, dekolt. Dochádza k zmene v pigmentácii, je hrubšia štruktúra kože, objavujú sa rôzne malé nerovnosti, rozšírené póry.

Neexistuje jednorazová metóda, ktorá definitívne vyrieši všetky problémy spojené so starnutím pokožky. Najlepšie výsledky majú metódy, ktoré šetrne poškodia povrch kože, odstránia starú zrohovatelú kožu a podráždia pokožku k novotvorbe kolagénu a tým vedú k jej spevneniu.

Používajú sa rôzne mechanické spôsoby obrusovania tváre (dermabrázia, mikrodermabrázia), existuje viacero typov chemického peelingu. Nevýhodou týchto metód je ich relatívna nepresnosť a veľká závislosť na tom, kto ich vykonáva.

Najúčinnejšou, presne nastaviteľnou metódou omladenia pleti je frakčný laserový resurfacing. Ide o presne kontrolované jemné zbrúsenie povrchu pokožky. Metódy na zlepšeie kvality pokožky často kombinujeme s úpravou vrások alebo inými operáciami a takto dosiahneme komplexne mladší a sviežejší výzor.