Odstránenie potenia botulotoxínom

Botulotoxín je látka, blokujúca nervovo-svalový prenos a týmto spôsobom vyraďuje z činnosti mimické svaly. Je veľmi vhodný na liečbu mimických vrások. Aplikuje sa veľmi jemnou ihlou presne do daných svalov, výkon je veľmi mierne bolestivý, bolestivosť je prirovnávaná ku kozmetickému ošetreniu.

Cena za aplikáciu sa riadi jeho množstvom. Na tzv. vrásky hnevu je potrebných 50-60 jednotiek, na vodorovné vrásky na čele 25-30 jednotiek, na vrásky okolo očí 40-70.

Zníženie resp. úplné potlačenie nadmerného potenia v podpazuší sa dá dosiahnuť botulotoxínom veľmi efektívne. Podľa našich skúseností aj podľa medzinárodných štúdií je potrebné na jedno podpazušie aspoň 150 jednotiek, u mužov (väčšie podpazušie ) často až 200. Doba zníženia resp. úplnej eliminácie potenia po tejto dávke je v priemere 6-8 mesiacov, zriedkavo až rok. Zákrok prevádzame v lokálnej anestézii eventuálne aj v sedácii a celkovom tlmení bolesti u citlivejších pacientov, takže sa vieme vyhnúť u každého klienta nepríjemnému zážitku. Zákrok trvá 30 - 40 minút.