Cievny laser

Na našom pracovisku vlastníme pravdepodobne najvýkonnejší cievny laser na slovensku. Ide o nemecký výrobok ARC Nuvolas. Je to tzv. KTP laser pracujúci na vlnovej dĺžke 532 nm. Je určený na perkutánne ( cez kožu ) ošetrenie cievok na tvári, rukách, dekolte a v ojedinelých prípadoch aj na dolných končatinách. Takisto je vhodný na zmiernenie až odstránenie pigmentových škvŕn na tvári a na tele.

Princípom jeho účinku je tepelné pôsobenie na hemoglobín - krvné farbivo a melanín - základ pigmentových škvŕn. Tento typ laseru sa veľmi málo vstrebáva v koži a celú svoju energiu odovydáva v zafarbenom tkanive - cievach a pigmentových škvrnách - ktoré prudko ohrieva.

V cievkach dochádza ku zlepeniu cievnej steny a jej poškodeniu, efekt je viditeľný ihneď - cievy miznú ihneď po ošetrení. Následne niekoľko dní môže ostať mierne podráždená - začervenalá okolitá koža. Niekedy je potrebné zákrok opakovať, pretože nie je technicky možné zasiahnuť všetky cievky v danej oblasti a po ošetrení sa môžu zvýrazniť aj predtým nenaplnené cievky.

Pri pigmentových škvrnách dochádza po ich ošetrení 532 nm laserom ku rozpadu pigmentu. Dôsledkom toho je tmavšia škvrna po ošetrení. Organizmus postupne odplavuje rozbitý pigment a po cca 2 týždňoch je vidno výsledok - zjemnenie alebo úplné odstránenie pigmentovej škvrny. Efekt závisí od hĺbky uloženia týchto škvŕn.

V prípade záujmu o využitie ponuky LASEROVEJ MEDICÍNY nás kontaktujte na telefónnom čísle 0918 277 207 alebo 0911 232 405.