Chemický peeling, znamienka

Čo je chemický peeling?

Chemický peeling je korektívna revitalizačná dermatologická metóda, pri ktorej dochádza po aplikácii chemických látok ( ovocných kyselín –najčastejšie kyseliny glykolovej ) k odlúčeniu povrchových vrstiev kože a jej následnej regenerácii.

Aký výsledok sa dá dosiahnúť chemickým peelingom?

Výsledkom je celkove zlepšenie stavu pokožky, zmiernenie prejavov starnutia, liečba akné a pigmentácii, regulácia nadmernej tvorby kožného mazu, ,sploštenie jazvičiek, zmenšenie pórov, vyhladenie jemných povrchových vrások a celkovo jasnejší vzhľad pokožky. Pleť je po procedúre jemnejšia, hladšia , farebne zjednotená a lepšie hydratovaná.

Ako zákrok prebieha?

Po dôkladnom vyčistení pleti sa na pleť nanesie na pár minút špeciálny hydrogel, ktorý pleť pripraví pre použite samotného peelingu a umožní aktívnym látkam preniknúť do najhlbšej vrsty pokožky. Následne sa na 10-15 minút aplikuje samotný peeling. ( komplex kyseliny glykolovej ) , ktorý stimuluje bunkový metabolizmus a obnovu kolagenovej vrstvy. 

Následne sa chemická látka zmyje ,( neutralizuje ) a aplikuje sa rehydratačný krém, prípadne maska. Počas zákroku váčšina klientov pociťuje mierne pálenie , po zákroku môže pleť na 24- 48 hodín zostať mierne začervenaná, prípadne sa zlúpať

Chemický peeling sa aplikuje raz za 14 dní a doporučuje sa absolvovať 4- 8 zákrokov.

Kedy nie je možné zákrok vykonať?

Ak má klient aktívny herpes simplex, vírusovú bradavicu v mieste peelingu, akne v štádiu zápalu , ak užíva isotretinoin ,ak má v anamnéze tvorbu hypertrofických jaziev, rakovinu kože, AIDS, hepatitídu A,B,C a nedoporučuje sa vykonávať ani tehotným ženám.

V období, počas ktorého sa chemický peeling vykonáva je nevyhnutné vyhýbať sa 10 -14 dní slnečnému žiareniu.